Plazh dhe Shetitje me Anije ne Budva (Early Booking) ➡Korrik & Gusht 2020 — 5 Dite— Cmimi nga €140!

❗❗CMIMET EARLY BOOKING JANE TE VLEFSHME PER REZERVIME DERI ME 31 MARS❗❗

PLAZHET QE VIZITOJME
🔹Sutomore (Bar)
🔹🔸Lundrim me traget dhe plazh ne ishullin Hawai (Budva)
🔹🔸Lundrim me traget dhe plazh ne ishujt rreth gjirit te Hercegnovit dhe Kotorit
🔹Ploce (Budva)
🔹Jazz (Budva)
🔹Akuapark Budva (Budva)
🔹Plazhi i qytetit Ulqin

👉Akomodim ne Hotel SIDRO 3 Yje ne qender te qytetit te Barit dhe afer detit
👉👉MENGJESI DHE DARKA – BUFFE E HAPUR
👉Lundrim me Traget dhe plazh ne ishujt e Malit te Zi, ne gjirin e Hercegnvoit dhe Kotorit…
👉👉Lundrim me Anije dhe plazh ne ishullin Hawai, ne Budva


Ky udhetim do te realizohet ne datat e nisjeve si me poshte
👇

►Nisje 6 KORRIK  (5 Dite PLAZH)– CMIMI €140
►Nisje 13 KORRIK  
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €140
►Nisje 20 KORRIK  
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €150
►Nisje 27 KORRIK  (5 Dite PLAZH)– CMIMI €150
►Nisje 3 GUSHT  
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €160
►Nisje 10 GUSHT  
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €160
►Nisje 17 GUSHT  
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €150
►Nisje 24 GUSHT  
(5 Dite PLAZH) – CMIMI €140

👉Itinirari i detajuar i udhetimit👇

Dita 1: PLAZH NE BAR (TIVAR)
*Nisja ne mengjes ne oren 6:30 ne drejtim te Muriqanit. Ndalese rruges per kafe perpara se te kalojme piken kufitare te Muriqanit.
*Pas kalimit te doganes, udhetojme drejt qyteti te Barit (Tivar) vetem 45 minuta larg kufirit.
Akomodimi ne hotel SIDRO 3 Yje, ne qender te qytetit dhe prane plazhit.
BAR: Qyteti i Barit ndodhet vetem 35 km larg Budvas (40 minuta) dhe 45 minuita larg pikes kufitare te Muriqanit, gjithashtu eshte qyteti me i madh bregdetar i Malit te Zi. Jeta e nates dhe aktivitet e shumta gjate pasditeve nuk mungojne ne bulevardin kryesor te qytetit ku eshte i lokalizuar edhe hotel Sidro. 
Plazhi i qytetit te Barit eshte i ndare si publik edhe privat, dhe lehtesisht i aksesueshem per klientet tane pasi hoteli ndodhet buze detit dhe prane plazhit.
SUTOMORE: Pas akomodimit ne hotel udhetojme ne periferi te Barit (5 minuta me autobuz) ku ndodhet zona e Sutomore, nje nga plazhet me te bukur te qytetit te Barit. Kohe e lire ne Sutomore per plazh deri pasdite vone
*Pas plazhit, kthimi ne hotel dhe darka buffe ne restorantin e hotelit.
*Pas darke ne shoqerine e guides, vizitojme qytetin.
Me pas sipas deshires argetim ne Clubet e Nates te Barit ose aktivitet qe zhvillohen ne bulevardine e qytetit.
Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne, ku jeta e nates nuk mungon ne asnje mbremje.

Dita 2: PLAZH NE ISHULLIN “HAWAI” ME SKAF, NE BUDVA
*Pas mengjesit ne hotel, nisemi drejt qytetit te Budvas (40 min udhetim). Ne portin e Budvas me anije turistike do te lundrojme ne ishullin Shen Nikolla, i cilesuar ndryshe edhe si Ishulli “HAWAI”.
Do te lundrojme me skaf rreth gjirit te Budvas deri ne ishull, per te qendruar atje per plazh deri pasdite.
*Me pas perseri me anije turistike, rreth ores 17:00 do te kthehemi ne portin e Budvas.
Ne shoqerine e guides vizite e qytetit te Budvas si portin e Jahteve, Qytetin e Vjeter , Kercimtaren e Budvas.
*Pas vizites se Budvas kthimi ne Bari, ne hotel.
*Darka buffe ne restorantin e hotelit.
*Hoteli posedon fusha futbolli dhe basketbolli. Mundesi argetimi per organizuar me grupin ndeshje futbolli dhe basketbolli.
Me pas, sipas deshires, argetim ne Clubet e Nates se qytetit ose ne aktivitetet qe zhvillohen ne bulevardin kryesor.
Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne, ku organizimet e lokaleve nuk do te mungojne.

 

Dita 3: PLAZH ME ANIJE NE GJIRIN E KOTORIT DHE HERCEGNOVI
*Pas mengjesit ne hotel, nisemi drejt qytetit te Porto Montenegro per te filluar aventuren tone blu ne plazhet me te bukura te Gjirit te Kotorit dhe Hercegnovi.
LUNDRIM ME TRAGET, EKSLUZIVITET I AGJENSISE: Ne oren 10.30 do te akomodoheni ne traget ne Porto Montenegro dhe nisja e lundrimit
Destinacioni i pare qe vizitojme eshte ishuli i famshem Sveti Marko ku mund te shijojme edhe bukurite e ishullit Gospa Od Milosrđa. Kohe e lire per plazh.
Gjate lundrimit ne traget do te konsumojme dreken perpara se te vizitojme ishullin me te bukur te gjirit te Kotorrit, Our Lady of the Rocks
Aventura jone blu vazhdon me kohe te lire per plazh ne nje nga plazhet e virgjera dhe te vecanta sic eshte E Morinj
Pas vizite ne E Morinj lundrojme drejt qytetit te Kotorit. Ne shoqerine e guides vizite e qytetit te Kotorit.
JAZZ: Per personat qe nuk deshirojne te qendrojne te ndiekin programin e lundrimit me traget, ndalesa do te jete ne Jazz Beach (vetem 2 km larg Budvas), i cilesuar si plazhi ku organizohen koncertet me muzike live gjate veres). Plazhi ofron sporte te ndryshme ujore si mundesia me e mire e argetimit.
KTHIMI NE HOTEl Pasdite, pas perfundimit te turit me traget “Aventura Blu”, nisja per ne Bar. Gjate rruges ndalese ne Jazz Beach per te marre klientet qe mund te kene zgjedhur qendrimin ne Jazz per plazh dhe jo turin e tragetit.
Mberritja ne hotel dhe darka bufe ne restorantin e hotelit
Me pas, sipas deshires, argetim ne Clubet e Nates te Barit ose aktivitet qe zhvillohen ne bulevardine e qytetit.
Ne kete periudhe te vitit qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne, ku jeta e nates nuk mungon ne asnje mbremje.

Dita 4: PLAZH NE PLOCE, BUDVA ose AQUAPARK BUDVA
*Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt plazhit të PLOCE ne Budva
PLOCEI cilesuar si nder plazhet me te “gjalla” te Budves, dita e katert eshte e dedikuar vetem per plazh ne Ploce. Shkuma party gjate dites.
*Mundesi argetimi me Parascending ku mund te shikoni plazhet dhe qytetit e Budves nga siper.
*Qendrimi ne plazh deri ne oren 18:00.
AQUAPARK: Per personat qe duan nje dite plazhi me adrenaline, mundesi per te frekuentuar  AQUAPARK BUDVA
Me nje siperfaqe prej 41800 m katror, aquaparku ofron mbi 50 aktivitete te ndryshem, ku me kryesoret jane 7 rreshkiteset e ujit, te ndara ne disa kategori sipas shpejtesise qe deshironi te perjetoni. (Ne rreshkitesen kryesore mund te arrini shpejtesine 80 km/h nese jeni pak te dobet 😛).
Aqauparku posedon 3 restorante dhe beach bar, ku shkuma party nuk mungojne gjate dites. Qendrimi ne aqupark deri ne oren 18:00.
KTHIMI NE HOTEl. Qendrimi ne plazh deri ne 18:00 dhe kthimi me pas ne hotel.
*Darka bufe ne restorantin e hotelit.
*Hoteli posedon fusha futbolli dhe basketbolli. Kohe e lire per te organizuar ndeshje brenda grupit.
Me pas, sipas deshires, argetim ne klubet e nates se qytetit ose ne aktivitetet qe zhvillohen ne bulevardin kryesor.
Ne kete periudhe te vitit, qyteti eshte me i gjalle se kurre nga turistet e shumte qe e frekuentojne, ku organizimet e lokaleve nuk do te mungojne.

Dita 5: PLAZH NE ULQIN
*Mengjesi ne hotel.
Vazhdim i udhetimit drejt Ulqinit, ku do te qendrojme ne plazhin e Kalase.
Kohe e lire per plazh. Ne shoqerine e guides mund te vizitojme gjithashtu qytetin e Ulqinit dhe kalane e tij.
Qendrimi ne Ulqin deri ne oren 17:30
*Pas Plazhit nisja per ne Shqiperi nga pika kufitare e Muriqanit.
Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke.

 

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen:
1. Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit.
2. Akomodimi per 4 nete ne hotel SIDRO 3 yje ne qytetin e Barit, buze plazhit dhe qender qytetit
3. Mengjeset te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit
4. Darkat te cilat shtrohen bufe ne restorantin e hotelit
5. Asistence me ciceron dhe shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit
6. Transfertat hotel – plazh – hotel per te gjitha ditet sipas programit
7. Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Malin e Zi
8. Perdorimi i fushave te sportit per futboll dhe basketboll ne pronesi te hotelit

——————————————————
CMIMET E FEMIJEVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  2.99 vjec paguan 70% me pak nga cmimi per te rritur

➤ 3–  5.99 vjec paguan 50% me pak nga cmimi per te rritur

➤ 6 – 11.99 vjec paguan 30% me pak nga cmimi per te rritur

——————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel SIDRO 3 yje ne qytetin e Barit, buze plazhit dhe ne qender te qytetit

► Nisja do të bëhet në orën 06:30 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora.

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guide sa më komode:

1) Pashaporta  ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose Karta ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

—————————————————
❎-Ne cmim nuk perfshihet-❎
– Shezllonet gjate plazhit
– Drekat e seciles dite
– Bileta e skafit Budva – ishulli Hawai – Budva (4 euro personi)
– Bileta e hyrjes ne AquaPark

– Bileta e Kroiceres ne Kotor dhe Hercegnovi diten e trete
(A = 15€ personi pa dreke te perfshire)
(B = 25€ personi me dreken e perfshire)

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (single) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hoteleve ku qendrojme
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit