UDHETIM ME AVION NE VIENE – BUDAPEST

DT. 9-12 MARS — 4 DITE — CMIMI €269

  •  Nisja: 09/03/2019
  •  Kohëzgjatja: 4 ditë
  •  Vendodhja: Viene
  •  Çmimi: €269

PROGRAMI 4 DITOR I UDHETIMIT NE BUDAPEST – VIENE / Akomodimi ne Hotele me 4 YJE

2 NETE AKOMODIM NE HOTEL ME 4 YJE NE BUDAPEST
1 NATE AKOMODIM NE HOTEL ME 4 YJE NE VIENE

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE

Dt. 9 – 12 MARS(4 Dite Udhetim) — Cmmi €269

Dita 1 (9 Mars): BUDAPEST


*Nisja ne oren 4:30 nga Tirana per ne Prishtine.
Pas check in ne aeroportin e Prishtines, fluturimi Prishtine – Budapest.
Nisja ne oren 12:05 nga Prishtina dhe mberritja ne oren 13:40 ne Budapest.
Transferta me transport komod ne hotel 4Yje ne qender te Budapestit
Kohe e lire per te pushuar.
Pasdite shetije e Budapestit ku vizitojme monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, etj.
Me pas sipas deshires se grupit mund te vizitojme ujerat termale e hapura te Budepestit, Szechenyi bath, ,nje nder me te madhe ne Europe. Kohe e lire per tu reklasuar dhe shijuar ujin e ngrohte te vaskave.
*Fjetia ne Budapest

Dita 2 (10 Mars): VIENE


*Mëngjesi në hotel.
Nisje, herët në mëngjes për në Viene
Gjate rruges ndalesë dhe vizitë panoramike në qytetin turistike te Bratisllave.
Vazhdimi i udhëtimit për në Viene
Akomodimi ne hotel 4 yje ne Viene.*Pas do te fillojme me viziten e Qytetit te Vienie, ku vizitat do te fillojne nga Kisha Votive, dhe do te vazhdoje me Bashkine e re, Teatrin e Hofburgut, Parlamentin, Sheshin Maria Tereza me 2 ndertesat e mrekullueshme identike qe mbajne Muzeun e Artit dhe Muzeun e Historise Natyrore, dhe do te perfundojme tek Opera, qe eshte nje nga ndertesat simbol te Vienes.

Do te vazhdojme me nje vizite te detajuar ne Pallatin madheshtor te Hofburgut I cili ndodhet ne mes te qytetit dhe ka sherbyer per shekuj si rezidenca dimerore e familjes Mbreterore te Habsburgeve si dhe zyrat e punes. Kopshtet perreth pallatit jane gjithashtu shume interesante per tu vizituar. Ketu do te vizitojme Muzeun e Sisit dhe dhomat e Kaiserit si dhe koleksionin e argjendarive dhe porcelaneve te Familjes Mbreterore. (Bileta e hyrjes 12 Euro/person).

Pas vizites se muzeut te pallatit mbreteror e cila zgjat rreth 1 ore do te vazhdojme te shohim pjesen tjeter te pallatit ku ndodhet biblioteka Mbreterore, Stallat e Kuajve te pallatit te cilat jane te njohura dhe sot ne gjithe Europen per garat e famshme me kuajt Lipizzaner, do te vazhdojme me kishen e Augusteve, Opera dhe Kopshtet e Hofburgut te cilat ne Pranvere me shume se kurre ofrojne nje spektakel ngjyrash.

Mbremje e lire ne sheshin Shen Stefan, ku ne cdo dite te vitit nuk mungon gjealleria e turisteve dhe varieteti I shfaqjeve muzikore, te kercimit apo te humorit nga artistet amatore.

Kthim ne hotel ne mbremje.

Dita 3: (11 Mars): VIENE


*Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit do te nisemi per te vizituar Pallatin e Shonbrun-it, nje tjeter pallat mbreteror ku kane jetuar familja mbreterore e Habsburgeve, shume i ngjashem me Pallatin e Versajes.Ketu do te vizitohen: 40 Dhomat Mbreterore (bileta e hyrjes 12 Euro/person), Kopshtet e pallatit, Shatervani I Neptunit dhe Belvederja.
Pas kesaj do te ndalojme ne rrugen Mariahilfer ku do te keni kohe te lire per shopping.
*Nisja pasdite per ne Budapest.
Akomodimi dhe fjetia ne Budapest

Dita 4(12 Mars): TIRANE

Mëngjesi në Hotel.
Transferta për në Aeroportin e Budapestit. Nisja më 9:55 nga Budapest dhe Mbrritje më 11:35 ne Prishtine.
Udhetimi me per ne Tirane. Gjate rruges ndalese ne Prizren per dreke.
Pas dreke kthimi per ne Tirane

————————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
1) Transport vajtie – ardhje Tirana – Aeroporti Prishtines – Tiranes
2) Fluturimi me avion Prishtine – Budapest – Prishtine
3) Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 yje ne Budapest
4) Akomodimi per 1 nate ne hotel 4 yje ne Viene
5) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
6) Transporti dhe te shetitja ne Budapest, Brastislave dhe Viene
7) Ciceron ne gjuhen shqipe gjate vendeve qe do te vizitojme
8) Taksat Turistike

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet:
a) Dy nete ne hotel 4 Yje ne Budapest
b) Nje nate ne hotel 4 yje ne Viene

————————————————————
► Nisja do të bëhet në orën 4:30 të ditës së pare, nga kafe Flora

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe Kalate

————————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure