Turi i Jugut

TURI I JUGUT – 6 Dite ne Rivieren Shqiptare 🏄🏊‍♀️🛥🛳⛵️🛶 Nisje Cdo te Diele! 📌Vendet e Limituara!

Ne se deshironi te beni pushimet tuaja ne Shqiperi, ne vendet me te bukura te jugut, atehere behuni pjese e turit 6 Ditor. Adrenaline, Vende mahnitese, Xhiro me Skaf, Hedhje me Parashute, Xhiro me Anije, Zhytje, Parasailing, Flyeboard e shume e shume emocione te bukura.

🌟Zgjedhur si turi me i mire per Vitin 2015 Nga Revista Travel Magazine
🌟Sugjeruar si Mundesia me e mire per te bere pushime nga 99.5% e Pjesemarresve te vitit 2016

🛎🔔📣DATAT🔔📣:

📪 9 – 14 Korrik 2017 (0 Vende te Lira)
📪 16 – 21 Korrik 2017 ( 5 vende te lira )
📪 23 – 28 Korrik 2017 ( 7 vende te lira )
📪 30 Korrik – 04 Gusht 2017 ( 10 vende te lira )
📪 05 – 11 Gusht 2017 ( 8 vende te lira )
📪 13 – 18 Gusht 2017 ( 6 vende te lira )
📪 20 – 25 Gusht 2017 ( 10 vende te lira )
📪 27 Gusht – 01 Shtator 2017 ( 12 vende te lira )
📪 03 – 08 Shtator 2017 ( 8 vende te lira )
📪 10 – 15 Shtator 2017 ( 10 vende te lira )

A e dini se sa destinacione dhe vende te mrekullueshme vizitoni me ne nje guide te tille nga Vlora ne Ksamil? Per sa nga keto vende keni degjuar? Sa nga keto keni vizituar?

• Karaburun
• Shën Vasil
• Shën Jani
• Shpella e Haxhi Alisë
• Kepi i Gjuzës
• Dhërmi
• Drimadhes
• Perivolos
• Shën Andrea
• Palasë
• Gjiri i Gramës
• Gjipe
• Shpella e Piratëve
• Jalë
• Gjiri i Akuariumit
• Kalaja e Himares
• Himarë
• Llaman
• Kalaja e Porto Palermos
• Sarandë
• Ksamil
• Kakome
• Krorëz
• Butrint
• Syri i kalter
• Etj (gjire te vogla qe jane midis tyre gjate 4 tureve me skaf qe do zhvillojme)

☎ Contact: 📱 +355696009060 | 📱 +355676066677
[email protected] or message us on FaceBook
📫 Adress: Rr. Ibrahim Rugova 29, Tirane 1001, Albania

Programi:
Dita 1
08:30 Nisja behet nga Tirana
Ndalese per kafe dhe pushim gjate rruges
Mberritja dhe akomodimi ne Vlore
Udhetim me Skaf ne brendesi te Karburunit, ku do mund te shihni: Shpellen e Haxhi Alise, Gjirin e Shen Janit
Plazh ne plazhin e Shen Vasilit
Kthimi me Skaf per ne Vlore
Darka ne hotel
Welcome Party pas darkes

Dita 2
Mengjesi ne Hotel
Mberritja ne Dhermi, akomodimi ne hotel dhe nisja me Skaf nga Dhermiu ne Drimadhes – Palase- Gjiri i Shen Andreas –Gjiri i Grames
Kohe e lire/Plazh
Darka ne Dhermi
Zjarr Buze Detit, vere, dhe plot miqesi

Dita 3
Mengjesi ne hotel
Vizite me skaf tek Shpella e Pirateve dhe ne Gjipe – plazh ne Gjipe/ Opsionale – kush deshiron mund te zgjedhe te provoje ndjesine fantastike te Scuba Diving ne Jale duke mos bere plazhin e Gjipe-se. Pas Scuba Diving kohen e lire mund ta kaloje ne plazhin e Dhermiut.
Kohe e lire
Konsumohet darka
Aktivitete me grupin (lojra, Animacione, Zjarr, Mafja, Tarakos)

Dita 4
Mengjesi ne hotel
Opsionale – kush deshiron mund te zgjedhe te provoje hedhjen me parashute nga Mali i Llogarase, duke mos bere xhiron me Skaf per ne Gjirin e Grames, transporti mundesohet nga ne*
Nisja per ne Sarande, ndalese ne Jal per plazh
Vizite tek Kalaja e Himares
Kohe per dreke ne Plazhin e Llamanit
Vizite tek Kalaja e Ali Pashes ne Porto Palermo
Mberritja ne Sarande dhe akomodimi ne hotel
Kohe e lire dhe darka ne nje nga restorantet buze detit

Dita 5
Mengjesi ne hotel
Nisja me Skaf per ne gjirin e Kakomese dhe plazhin e mrekullueshem te Krorezit
Kohe e lire dhe plazh ne Kakome dhe Krorez
Khimi ne hotel, kohe per pushim
Darka ne restorant buze detit

Dita 6
Mengjesi ne hotel
Vizite ne Ksamil dhe ne Butrint
Opsionale – Kush deshiron mund te provoje adrenalinen e forte qe te jep Paragliding ne vend te xhiros me Skaf ne Kakome dhe Krorez. Transportin per tek vendi i hedhjes mundesohet nga ne*
Kohe e lire per pushim ne Ksamil
Vizite tek Syri i Kalter
Ndalese per kafe dhe pushim gjate rruges
Kthimi ne Tirane

☎ Contact: 📱 +355696009060 | 📱 +355676066677
[email protected] or message us on FaceBook
📫 Adress: Rr. Ibrahim Rugova 29, Tirane 1001, Albania

🔔 Çmimi per kete Aktivitet eshte 320 Euro per person.
Te perfshira ne Cmim jane:
🌟 Transporti gjate te gjithe udhetimit me furgon komod (Sprinter)
🌟 5 Nete Hotel
🌟 5 Mengjese
🌟 5 Darka
🌟 Xhiro me Skaf ne Karaburun
🌟 Shetitja me Skaf (Dhermi – Shpella e Pirateve – Gjipe – Jal)
🌟 Shetitja me Skaf (Dhermi – Perivolos – Drimadhes – Palas – Gjiri Sh.Andreas – Gjiri i Grames)
🌟 Shetitja me Skaf (Sarande – Kakome – Krorez – Kakome -Sarande)
🌟 Guide shoqeruese gjate te gjithe udhetimit
🌟 Foto gjate aktivitetit
🌟 Bileta e hyrjes tek Kalaja e Ali Pashes.
*Opsionale:
🌟 Hedhje me Parashute nga Mali i Llogarase +50 euro
🌟 Scuba Diving ne Jale +20 euro
🌟 Paragliding ne Sarande +25 euro
🌟 Flyeboard + 30 euro