Ndeshja ITALI-SHQIPERI ne Palermo ⚽

Vizita ne Bari, Sicili dhe Matera
22-27 Mars 2017

22/03/2017 – Marrja e tragetit ne Durres ne oren 22.00 per ne Bari.

23/03/2017 – Nisja me autobus per ne Messina. Gjate rruges do te vizitohet Alberobello: qendra historike me shtepite tipike (trulli). Vizite e qytetit te Cosenzes, qendra e arberesheve. Kalimi i kanalit te Mesines ne mbremje. Akomodimi ne Messina.

24/03/2017 – Nisja per ne Palermo. Vizite e qendres historike te Palermos: katedralja e Monreale dhe e Notre Dame, sheshi Quatro Canti etj.

Ndeshja e Futbollit Itali-Shqiperi (pagesa ekstra).

Akomodimi ne Palermo.

25/03/2017 – Nisja per ne Catania. Vizite e qendres historike: sheshi Duomo, shatervani i elefantit, katedralja e Santa Agates, parku i Bellinit etj. Vizite e qytetit te Taormines. Nisja per ne Cosenza. Mbremja ne Cosenza. Akomodimi ne Cosenza.

26/03/2017 – Nisja per ne Bari. Gjate rruges do te vizitohet qyteti i Materas: qendra historike, katedralja, ndertimet SASSI etj. Mbas dite Shopping dhe vizite e Barit te vjeter: kisha e Shen Nikolles dhe shetitorja buze detit. Marrja e tragetit ne mbremje.

27/03/2017 – Mberritja ne Durres ne mengjes. Perfundimi i programit.

Cmimi: 499 Euro per person

Ne cmim perfshihen:

  • Udhetimi me traget (me fjetje) dhe autobus komod, shetitjet dhe vizitat ne te gjitha
    qytetet.
  • Fjetja dhe mengjesi ne hotel. Guida ne shqip dhe asistenca gjate te gjithe udhetimit.
PER BILETAT E NDESHJES NA KONTAKTONI NE EMAIL OSE FACEBOOK