Karnavale dhe Shopping ne Venecia – Verona – Padova

Karnavale dhe Shopping ne Venecia - Verona - Padova

🛍 Karnavale dhe Shoping 🛍

🛫 Vizite kulturore ne Venecia, Verona dhe Padova 🛫
📍 24-26 Shkurt 2017

24/02/2017 – Nisja ne oren 07:15 me avion per ne Venezia. Nisja me autobus ne drejtim te Verones, vizite e qytetit te Verones: qendra historike e qytetit : sheshi Bra, Arena dhe shtepia e Zhuljetes. Vizite e qytetit Sirmione ne liqenin e Gardes: Keshtjella e Scaligero, shtepia e Maria Callas etj. Nisja me autobus drejt Padoves. Mbremja ne Padova. Akomodimi ne Padova.

25/02/2017 – Para dite vizite e Padoves: sheshi Prato della Valle, Bazilika e Sant Antonios. Pas vizites, nisja per ne outlet-in Noventa di Piave, prane Venecias. Shoping deri ne mbremje per te perfituar nga periudha e uljeve te çmimeve. Pas shopingut, kthimi ne Padova. Akomodimi ne Padova.

26/02/2017 – Vizite e qytetit te Venecias diten e finales se karnavaleve: shetitje me anije mbi kanalin e madh (pagese ekstra), vizite e Ponte Rialto, e piazza San Marco dhe e kishes San Marco. Do te asistojme ne paraden finale te maskave ne sheshin San Marco. Rreth ores 16:00 do te nisemi drejt aeroportit te Treviso-s per te marre avionin ne oren 19:25 per ne Tirane.


📌 Cmimi: 399 Euro per person💶 📌

⛔️ Ne cmim perfshihen:
⚜️Udhetimi me avion dhe autobus komod✈️ 🚌
⚜️Shetitjet ne te gjitha qytetet 🏙
⚜️ Fjetja dhe mengjesi ne hotel 🏨
⚜️ Guida ne shqip gjate te gjithe udhetimit.
⚜️ Siguracioni shendetesor dhe asistenca gjate te gjithe udhetimit.