Greqi

Udhëtim degustimi në kantinën e verërave Çobo në Berat

Alternativa 1 Nisje nga Tirana rreth ores 9 te mengjesit per ne drejtim te Beratit, Qytetit te 1000 Dritareve. Pasi nje vizite te shkurter panoramike ne Berat, do te drejtohemi per te Kantina Çobo ku do te mesojme mbi procesin e prodhimit te veres si dhe mbi historikun e kantines. Do ta fillojme degustimin me dy verera klasike prej rrushi …

Continue reading  

Turi i Jugut

⛵TURI I JUGUT – 6 Dite ne Rivieren Shqiptare 🏄🏊‍♀️🛥🛳⛵️🛶 Nisje Cdo te Diele! 📌Vendet e Limituara! Ne se deshironi te beni pushimet tuaja ne Shqiperi, ne vendet me te bukura te jugut, atehere behuni pjese e turit 6 Ditor. Adrenaline, Vende mahnitese, Xhiro me Skaf, Hedhje me Parashute, Xhiro me Anije, Zhytje, Parasailing, Flyeboard e shume e shume emocione te bukura. 🌟Zgjedhur …

Continue reading  

Plazh ne Lefkada me transport, 5 dite, 31 Korrik €249

►►► Per programin 3 ditor ne Lefkada klikoni KETU! UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTEL LEFKAS NE QENDER TE QYTETIT TE LEFKADES. BUZE DETIT DHE PRANE LOKALEVE DHE TAVERNAVE. HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR, HOTELI ME I MIRE ISHULLIT… FITUES VJET I CMIMIT BOOKING 2016 SI HOTELI ME I MIRE LEFKADES. MENGJESI DHE DARKA – BUFE E HAPUR KY …

Continue reading  

Lefkada – Parga – Preveza, 3 dite, 30 Qershor, €110

►►► Per programin  5 ditor ne Lefkada klikoni KETU! Datat e tjera te nisjeve per udhetimet 3 ditore: ► 30 Qershor – 110€/Person ► 7, 14 Korrik – 120€/Person, 21, 28 Korrik – 130€/Person ► 4, 11, 18, 25 Gusht – 130€/Person ► 1, 8, 15, 22 Shtator – 110€/Person ► Dita 1: Nisja nga Tirana ne oren 05:00. Ndalesa të shkurtra rrugës.  Mberritja ne Parga. Vizitë në qytetin e …

Continue reading  

Janine – Meteora 2 Dite per €55!

Dita Pare: JANINE Nisja nga Tirana ne oren 05:00 nga sheshi Piazza drejt te Janines Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kakavijes, destiancioni i pare qe do te vizitojme eshte qyteti i Janines. Janina eshte qyteti me i madh i Epirit dhe qendra e pazarit dhe argetimit ne kete zone. Ai shtrihet buze …

Continue reading  

AVALA RESORT BUDVA – 2 NET PER 165 EUR/CIFTI

PAKETA PERFSHIN: Minimumi dy nete qendrim ne dhome standarte Mengjes dhe darke Cokollata dhe embelsira per femijet Kosh me Veze Pashke ne diten e Pashkes Trajtim SPA me 20% zbritje. Menu A la carte ne Avala Restaurant me 20% zbritje. Transferim falas ne dhome Superiore, me pamje nga Qyteti i Vjeter apo deti, sipas disponibilitetit. Perdorim falas i parkingut, saunas, pishines …

Continue reading  

Vizite turistike ne Zvicer

28 Prill – 01 Maj 2017 28/04/2017 – Nisja me avion ne oren 06.30 per ne Milano. Nisja me autobus ne drejtim te Gjeneves. Gjate rruges do te vizitohet qyteti alpin i Crans-Montanes: qendra e qytetit dhe e stacionit turistik. Pasdite mbrritja ne Gjeneve. Vizite e qendres historike te Gjeneves : shatervani i famshem, kopshti anglez, lagja e OKB etj. Vizite e qendres …

Continue reading  

Turizëm Shëndetësor në Turqi

Nen ombrellen e Romoy gjenden mbi 60 spitale te perzgjedhura me kujdes nga ekipi yne shendetesor profesional me pervoje shumevjecare. Duke patur parasysh tere procesin e semundjes se pacientit, Romoy ben zgjedhjen e mjekut dhe spitalit, ku pacientit i ofrohet sherbimi i duhur dhe me i mire i mundshem. Ne bejme konsulten paraprake ne emer te pacientit me mjekun i …

Continue reading  

Vizite 4 ditore ne Gjermani

Destinacioni: Berlin, Gjermani Datat e Udhetimit 3-6 Mars 2017 Itenerari 03/03/2017 – Nisja me autobus (07:00) per ne Prishtine. Marrja e avionit (13:30) per ne Berlin. Mbrritja ne Berlin ne oren 15:30. Vizite e qendres historike te Berlinit: Porta e Brandebourg-ut, Reichstag-u. Ky itinerar do t’ju lejoje te kuptoni historine e Berlinit nga Rajhu III, Republika Demokratike Gjermane deri tek renia e “Murit te Berlinit”. Akomodimi ne hotel. 04/03/2017 – Vizite e …

Continue reading  

Praga ne 3-6 Mars per vetem 399 EUR!!!

Itenerari Dita 1: Tirana – Ljubljane – Praga Takimi me guiden tone ne Aeroportin e Tiranes dhe fluturimi Tirane – Ljubljane – Prage 1 JP 705 T 03MAR 5 TIALJU HN30 1455 1615 *1A/E* 2 JP 568 T 03MAR 5 LJUPRG HN30 1650 1755 *1A/E*. Pas mberritjes ne Prage, takimi me partneret tane dhe guiden lokale i shoqeruar nga autobusi komod …

Continue reading  

Ndeshja ITALI-SHQIPERI ne Palermo ⚽

Vizita ne Bari, Sicili dhe Matera 22-27 Mars 2017 22/03/2017 – Marrja e tragetit ne Durres ne oren 22.00 per ne Bari. 23/03/2017 – Nisja me autobus per ne Messina. Gjate rruges do te vizitohet Alberobello: qendra historike me shtepite tipike (trulli). Vizite e qytetit te Cosenzes, qendra e arberesheve. Kalimi i kanalit te Mesines ne mbremje. Akomodimi ne Messina. 24/03/2017 – Nisja per ne …

Continue reading  

Karnavale dhe Shopping ne Venecia – Verona – Padova

🛍 Karnavale dhe Shoping 🛍 🛫 Vizite kulturore ne Venecia, Verona dhe Padova 🛫 📍 24-26 Shkurt 2017 24/02/2017 – Nisja ne oren 07:15 me avion per ne Venezia. Nisja me autobus ne drejtim te Verones, vizite e qytetit te Verones: qendra historike e qytetit : sheshi Bra, Arena dhe shtepia e Zhuljetes. Vizite e qytetit Sirmione ne liqenin e Gardes: Keshtjella …

Continue reading  

Tur degustimi vere në Rahovec – Bodrumi i Vjetër.

Vizita minimaliste ne Bodrumin e Vjeter perbehet nga nje historik permbledhes mbi kantinen, mbi artin e kultivimit te hardhive te rrushit ne trevat e Rahovecit, degustim i disa prej vererave me te mira te kesaj kantine si dhe nje shetitje ne qytetin e vogel dhe te bukur te Rahovecit. Ne varesi te kerkeses tuaj, degustimi mund te kombinohet edhe me …

Continue reading  

Pushime ne Marina di Rossano ne Italine e Jugut

Marina di Rossano Club Village Ne Marina di Rossano Club Village ka vend per te gjithe… Relaks dhe argetim jane kryefjala e dites. Lereni veten te lire dhe ndiqni programin e ngarkuar me aktivitete te pergatitura cdo dite nga stafi i resortit; argetim me lojra dhe kercim, delikatesa gastronomike te krijuara nga shefi i kuzhines, sporte ne rere apo ne …

Continue reading  

Paketa e Vjeshtes dhe e 29 Nentorit ne Bianca Resort & SPA

Bianca Resort & SPA eshte nje hotel ekskluziv, i cili ofron te gjithe komoditetin e nje hoteli te rangut boteror, kombinuar me nje atmosfere alpine dhe elegancen e nje rezidence private. Ngrohtesia e brendshme e arredimit me dru masiv e kombinuar me siperfaqet prej guri, nxjerrin ne pah ndjesine e te ndejturit ne shtepi larg shtepise. Pikturat e realizuara me …

Continue reading  

Ski ne Kolashin 2 dite 59€

PROGRAMI DY DITOR PER SKI NE KOLASHIN / Hotel & Spa 4Yje LUX (qender qyteti), 2 Dite, €59 KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE ►21, 28 Janar!  ►4, 11, 14, 18, 25 Shkurt! DITA E PARE: Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping *Nisja ne mengjes ne oren 8:00 nga sheshi “piazza” mbrapa Muzeut Kombetar. …

Continue reading  

Udhetim ne Grup ne Amsterdam – (Mars 2017)

Udhetim ne Amsterdam – 599 EUR personi 3 nete/4 dite Itinerari Dita 1 Dita e pare Takimi dhe prezantimi me guiden tone ne aeroportin e Rinasit dhe fluturimi per ne Amsterdam nepermjet Beogradit. Mberritja paradite dhe pritja nga partneret tane. Ne shoqerine e guides do te zhvillojme viziten panoramike te Amsterdamit Amsterdami eshte ndertuar mbi 100 ishuj te vegjel qe …

Continue reading  

Fundjave ne Selanik

20 – 23 JANAR – Fillon nga €85 27 – 29 JANAR – Fillon nga €80 03 – 05 SHKURT – Fillon nga €80 10 – 12 SHKURT – Fillon nga €80 13 – 15 SHKURT – Fillon nga €80 24 – 26 SHKURT – Fillon nga €80 03 – 05 MARS – Fillon nga €80 31 MARS – 02 …

Continue reading  

Paris – Disneyland, 5 Dite – €349

Dita e pare: Nisja nga Tirana me autobus per ne Prishtine. Grumbullimi dhe paraqitja per ne aeroportin e Prishtines. Nisja nga Tirana me autobus ne oren 12:00. Ora 20.00 Nisja nga aeroporti i Prishtines dhe mberritja ne Paris ne ora 23.00. Transferta per ne hotel. Akomodimi ne hotel. Dita e dyte Paris ( City Tour ) 07:00 – 09:00 Mengjesi ne …

Continue reading  

Shen Valentini ne Venezia

SHEN VALENTINI NE VENECIA – SUPER OFERTE – 285 EUR / PERSONI Dt: 12-15 Shkurt ( 3nete/4dite) Ne cmim perfshihet: Fluturimi Vajtje – Ardhje Tirane – Venecia 10kg bagazhe Hotel 4* ne Qender te Venecias Mengjeset per ditet e qendrimit.  

Continue reading  

Wine Tasting Tour in Albania

Wine Touring in Albania We believe that great wine tastings at excellent Albanian wineries don’t happen in 5 minutes at a wine bar in a big tasting room, but are more like an immersion into a culture. Tasting the wine is complementary to seeing the vineyards and cellars, meeting mesmerizing personalities and hearing their stories – special encounters & memories that will linger forever! …

Continue reading  

Festoni Vitin e Ri në Mavrovë

  Pije pa limit dhe muzikë live gjatë darkës së Vitit të Ri të Hotel Srna për vetëm 119€!!! Datat 31 Dhjetor – 2 Janar Përfshihen: – Akomodimi në Hotel për 2 netë. – Darka Open Buffet e Vitit të Ri në datë 31 Dhjetor me Muzikë Live (pije vendase pa limit, verë, birrë, soda etj në Hotel SRNA ) …

Continue reading  

Visit Theth in 3 days

Theth is a wonderful village in northern Albania’s Shkodra region. Set among the peaks of the Shala mountains, Theth is isolated, and in times of snow, practically inaccessible.Legend has it that Theth was founded 400 years ago by 6 brothers. Individual parts of the village still bear the names of these brothers. In a presentation at the International Peace Research …

Continue reading  

Central & North Albania in 7 Days

Northern Albania is a scenic wonderland where the incredible landscape of the ‘Accursed Mountains’ dominates and the rich and independent mountain culture strongly flavours all journeys. The north also boasts rich wildlife around beautiful Lake Shkodra, not to mention the ancient city of the same name. The startlingly beautiful Lake Koman ferry ride is now one of Albania’s biggest attractions, …

Continue reading  

Weekend in Sarande & Gjirokaster

Saranda (alb. Sarandë) the gateway to the southern Albania, is a small town of about 22.000 inhabitants (2008 est.), situated on a beautiful horseshoe bay between a mountains and the Ionian Sea. The name Saranda derives from an early Christian monastery dedicated to Agioi Saranta (Forty Saints). Situated opposite of Corfu island, Saranda is often visited by day trippers who …

Continue reading  

Weekend in Lezhe & Shkoder

The city of Lezha is located 47 km south of Shkodra. It is one of Albania’s ancient cities, and in the historical documents it is mostly referred by the name Lissus. In 1398, after the construction of its castle, the city was under direct control of the feudal family of Lekë Dukagjini, but was eventually conquered by Venice. One of …

Continue reading  

Central & South Albania In 7 Days

Durrësi is the second largest city in Albania, the biggest port and the hub of the railroad system. It is one of the most ancient cities in Albania. Known by name of Epidamnus, it was established in the year 627 B.C. by colons coming from Corinth and Corcyra. Later on, the name changed to Durrahium (according to mythology the nephew …

Continue reading  

Weekend in Pogradec & Korce

The city of Pogradec and its surrounding area, as one of the Albanian beauty pearls, provides much to discover for its visitors. The region dominated by the fantastic Ohrid Lake, surrounded by fields nestled before picturesque mountains, will be your panorama throughout your holidays in Pogradec. The harmony of nature, and the friendliness of the inhabitants, will bring you back …

Continue reading  

Weekend in Fier & Vlore

Fieri (Albanian: Fier or Fieri) is a city in southwest Albania, in the district and county of the same name. Fier is 8 km (5 mi) from the ruins of the ancient city of Apollonia. This district is also rich in other archaeological sites and post Byzantine monuments. Apollonia was an ancient city in Illyria, located on the right bank …

Continue reading  

Full Day Tour of Kruja

Kruja (alb. Krujë) is a medieval town located 32 km northwest of Tirana and 20 minutes by car from the international Airport of Rinas. It is built 560 meters above sea level, on the slopes of Sari-Salltiku mountain. The name of Kruja derives from the Albanian word krua, meaning ‘water spring’. The citadel have become the main Illyrian fortress in …

Continue reading  

Full Day Tour of Durres

Durrësi is the second largest city in Albania, the biggest port and the hub of the railroad system. It is one of the most ancient cities in Albania. Known by name of Epidamnus, it was established in the year 627 B.C. by colons coming from Corinth and Corcyra. Later on, the name changed to Durrahium (according to mythology the nephew …

Continue reading  

Full Day Tour of Berat

Berat – 2400 year old town located in southcentral Albania is known as “the town of a thousand windows, also the Museum City”. It is one of the oldest and most beautiful towns of Albania, with a settlement having existed there since at least the 6th century BC, when it was a fortress-settlement of the Greek Dassaretae tribe on the …

Continue reading  

Full Day Tour of Tirana

Tirana, the Republic of Albania’s largest city, is blessed with a mild Mediterranean climate, a plethora of beautiful churches and lush parks. Founded in 1614, some striking Mussolini-era architecture dots the city center. Walk between sights such as Skanderbeg Square’s 1789 Et’hem Bey Mosque, the 1830 Sahat-Kulla (Clock Tower) and the Puppet Theater, once home to King Zog’s puppet parliament. …

Continue reading  

Festat e fundvitit ne Budva nga 121 EUR!

  ​Krishtlindjet, 2 nete Avala Resort 4* – 121€ / personi Viti i Ri 2017, 2 nete Avala Resort 4* – 192€ / personi PAKETA PER KRISHTLINDJET ​Krishtlindjet, 2 nete – 121€/person Per akomodim brenda dates 23 – 26 Dhjetor Paketa perfshin :  2 nete ne dhome dyshe (minimumi) per 2 persona Pije mireseardhje Mengjesi dhe darka per 2 persona Shije uji ne dhome …

Continue reading  

Krishtlindje ne Dubrovnik per 89 EUR!

 AKOMODIM NE HOTEL GRAND PARK 4* ➡ Cmimi €89 / 2 nete akomodimi. Dita 1: Nisja ne oren 06:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Hani i Hotit ndalese e shkurter ne Ujvaren e Podgorices ku do te shijojme kafen e mengjesit ne bukurite qe natyra ofron. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te …

Continue reading  
Translate »